Május vége van, közeleg a gyereknap, és múzeumunk ennek apropóján büszkén nyitja meg a Disney-hetet az egyik legnagyobb kiállítási tárgyunkkal. Az elkövetkezendő öt napban több mint félezer oldalnyi Disney kerül fel a HálóZsákra, remélhetőleg kicsik és nagyon örömére egyaránt. Ebből négyszáz archív anyag.
Ennek tudjuk le bő kétharmadát egyetlen nagy könyvvel, a Vidám zsebkönyvek – vagy, ahogyan általában ismerik, a Donald Kacsa zsebkönyv – legelső kiadványával, ami még 1989-ben jelent meg valamikor, és az egyik legvastagabb hazai Disney-kiadványnak számít (bár akadnak méretesebbek).
Az Egmont a negyedezer oldalas zsebkönyvvel vezette be Magyarországra a Disney Italia palettáját, és sikerült egy olyna könyvet összeválogatniuk, ami egész jól lefedi az olaszok vezető sorozatainak sajátosságait. Lesz itt benne sci-fi szerű mese, teljesen sci-fi űrkaland (az olaszok valamiért teljesen odavannak az űrben játszódó Disneyért), meglátogatunk egy elfeledett elefánttörzset, hallgatózunk halakkal és persze lesz itt abból a fajtából, amit a saját válogatásunkba is teszünk: Dagobert és Rokkerkacsa (bár itt még Okos Kacsinak nevezték, Kacsalakon laktak és magázódtak… ez még az Esztó Barbara előtti korszak).
Jó olvasgatást a magyar Disney-történelem eme nem kicsi szeletkéjéhez, és ne feledjétek, vasárnap jön a saját, friss válogatáskötetünk, benne magyarul (remélhetőleg) még sohasem olvasott történetekkel!
Vidám zsebkönyvek 1989: Egy vastag korszak kezdete
- Írta: HZs Múzeum
Hozzászólások
Ebből lesz a Böhöm könyv később? Meg volt valami vékonyabb zsebkönyvsorozat is (egy időszakban leértékelten 3 darabot összecsomagoltan árultak) szép idők voltak :-) A Dagobert bácsis történetének hatására (nekem is volt szerencsém találkozni létezésével) elfogott egy kis nosztalgia, így 10-20 évvel az utolsó után Donald Kacsa visszatért :-)
Nem lehetne valami rövid irományt összeállítani a rendkívül informatív disney tudástárba, hogy kronológiailag milyen magyarországi disney képregények voltak, és azok 1-2 mondatban melyik ország Disney képregényeit közölték?
Böhöm könyvet nem tudom. Ha létezik belőle szken, akkor megpróbáljuk feljavítani, de ott csak a feláldozásával lehet digitális változatot létrehozni, és az első két szám meglehetősen ritka már ép állapotban.
Nekem teljesen kusza ez a magyar kiadás. Ma néztem az újságárásnál, de azt mondták már rég megszűnt a donald Kacsa Magazin, és zsebkönyv van(vagyis épp az se volt). Nem tudom mikor történt, de biztos jó sok számot megért.
(Digitalizálásban jobban várom a Donald Kacsa első számait, amit akkoriban még megvettem, aztán meguntam és eladtam. :-/)
INDUCKS-hoz meg ma volt szerencsém, egy másik cikk kapcsán, de nem lettem okosabb.
Valami Top 10, Top 100 Disney Comicsot kerestem volna.
És a kérdésedre a válasz: Igen. A német zsebkönyvsorozat (Lustiges Taschenbuch) magyarított változata mindkettő. Volt egy másik is, talán Képregénykoktél volt a címe, az is két vagy három könyvet ért meg.
A Donald magazin a Mickey magazint váltotta '95-ben, és 2008 decemberében szűnt meg. A következő évben indult a Donald zsebkönyv, ami '11-ben lehelte ki a lelkét.
A hírlapos stripről nem tudtam, de a régi Mickey-kalandokból lesz nálunk is kiadás. Egyelőre csak egy sztori különszámként vagy idén év végén, vagy jövő tavasszal, aztán majd meglátjuk.
Szerintem te a Kalandok a köbön-re gondolsz. 1997-ben két 100 oldalas zsebkönyvet élt meg mindössze.
http://db.kepregeny.net/index.php?p=thumbview&hid=950&lid=1
A Képregény Koktél a Tiszta Dili előtti '91-es Kázmér és Hubás Semic kiadvány volt.